niedziela, 25 sierpnia 2019

Świeca z wosku pszczelego

Świeca z wosku pszczelego - doskonały sposób na poprawę jakości powietrza w domu, wspomaga leczenie migreny oraz chorób górnych dróg oddechowych. Użyteczna zwłaszcza zimą, gdy jej piękny zapach poprawia nastrój i pomaga jonizować suche powietrze. Poza tym jest piękna, no!

Jak zdobyć taką świecę?


Można wykonać samodzielnie!
Trzeba zdobyć wosk od pszczelarza. Czasem można zakupić w internecie, ale najlepiej rozejrzeć się po okolicy. Polska jest zalewana produktami pszczelimi z Ukrainy, tam obowiązują inne przepisy dotyczące lekarstw stosowanych w pszczelarstwie, więc również w wosku można znaleźć różne substancje, niekoniecznie służące zdrowiu. Chociaż zdarza się, że i polscy pszczelarze wjeżdżają w ule z ostrą chemią. Trzeba uważać.
Kiedy już mamy ów wosk, złoty, oczyszczony trzeba zorganizować knot (bawełniany!) i formę. Formy są raczej sporym wydatkiem. Można przeszukać sklepy pszczelarskie, na rynku jest na prawdę duży wybór form.
Gdy już mamy wosk, knot i formę musimy poświęcić jeden garnuszek, roztopić wosk w kąpieli wodnej, przelać do formy z knotem, odczekać z godzinę i tadaaam! Piękna świeca gotowa!

Jest też druga opcja. Gdzie kupić świecę z prawdziwego wosku?

Można napisać do mnie lub na facebooku (zalecane to drugie) i wesprzeć polskie pszczelarstwo :D

Dobrego dnia!

1 komentarz:

  1. Piękna świeca. Widziałam podobne w sklepie pszczelarskim. Ale nie wiedziałam, że mają jakiś wpływ na zdrowie.

    OdpowiedzUsuń